Informačná kancelária EP na Slovensku

Podujatie k voľbám do Európskeho parlamentu pre mladých

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku organizuje podujatie k voľbám do Európskeho parlamentu, ktoré je orientované na prvovoličov. 

Podujatie sa uskutoční v Nitre na Svätoplukovom námestí dňa 5. júna 2024 o 11:00.

 

Cieľom podujatia je informovať mladých ľudí o fungovaní Európskej únie a o tom, ako sa môžu zapojiť do jej života a najmä o dôležitosti volieb. Na podujatí sa budú konať rôzne aktivity, ako napríklad:

·     Koncert skupiny The Curly Simon

·     Diskusia s Marekom Machom (zakladateľ Mladí OZ), Zuzanou Hozlárovou (delegátka za SR na Konferencii o buúcnosti Európy), Marcom Némethom (delegát pre Dialóg s mládežou)

·     Diskusia so študentami, ktorí absolvovali programy Erasmus, EPAS a Euroscola

·     Stánok s virtuálnou realitou, ktorá Vás prenesie do európskych metropol

Film, workshop a debata v Hideparku Nitra

V utorok 7. septembra budeme v Hideparku Nitra premietať víťazný film LUX Award Kolektív a hosťovať workshop o mediálnej gramotnosti a debatu zameranú na investigatívnu žurnalistiku.

Podujatie prinesie spojenie filmového zážitku a zaujímavých informácií. Začíname o 19:15 workshopom FANTOMAS od Zvoľ si info, ktorý vám poradí, ako bezpečne brázdiť vlnami internetu a orientovať sa v obrovskom množstve zdrojov, médií a článkov, pokračujeme o 20:00 premietaním víťazného filmu LUX Award Kolektív a po projekcii nás čaká debata o investigatívnej žurnalistike s Andreou Chlebcovou Hečkovou, vedúcou Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, a zástupcom portálu aktuality.sk.

Podujatie organizuje Európsky parlament - Kancelária na Slovensku a Hide Park Nitra.

Viac informácií nájdete na:
Premietanie víťaza LUX Award a sprievodný program v Hidepark Nitra | Spravodajstvo_a_aktivity | Európsky parlament Kancelária na Slovensku (europa.eu)

Výsledky v ankete Európsky strom roka 2020 sú už známe

Korunu Európskeho stromu roka 2020 získala Strážkyňa zaplavenej dediny z Českej republiky. Kvôli pandémii sa vyhlásenie výsledkov konalo online.

Prestížny titul Európsky strom roka tentokrát putuje k našim českým susedom. Majestátna borovica zanechala so 47 266 hlasmi svojich súperov ďaleko pozadu. Druhé miesto patrí vzácnemu Ginku z Daruvaru v Chorvátsku, ktoré získalo 28 060 hlasov. Tretie miesto zaslúžene patrí osamelému Topoľu z Ruskej federácie, ktorému ľudia venovali 27 411 hlasov. Celkovo bolo v tohtoročnej ankete odovzdaných 285 174 platných hlasov.

Slovensko v európskej súťaži reprezentovala Oskoruša domáca (Jarabina oskorušová) z Uzovskej Panice, ktorá s viac ako 13 tisíc hlasmi skončila na desiatom mieste zo šestnástich zúčastnených krajín.

Všetky informácie a zapojené krajiny nájdete na stránke www.treeoftheyear.org

Zapojte sa do súťaže o Cenu Karola Veľkého pre mládež

Ponuka nielen pre stredné, vysoké školy a mládežnícke organizácie: máte 16-30 rokov a podieľate sa na projekte s európskou dimenziou?

Prihláste sa do súťaže o Cenu Karola Veľkého pre mládež a vyhrajte zájazd do Aachenu a mnoho iného.

Termín na predloženie ponúk sa predlžuje do 18. februára 2019.

http://www.europarl.europa.eu/charlemagneyouthprize/sk/press-release.html

 

Tlačová správa, IKEP, 6.2.2019

Odporúčame