Zastúpenie EK na Slovensku

Deň Európy 2023

9. mája 2023 spoločne oslávime európske narodeniny. V deň, kedy si pripomíname vznik Európskej únie, čaká na návštevníkov osláv Dňa Európy akčný program plný príjemnej atmosféry, interaktívnych aktivít, súťaží, workshopov a hudby. Uvidíme sa v Bratislave aj v Košiciach.

 

Začíname už 5. mája 2023 v košickom kine Úsmev. Lajtmotívom tohtoročných osláv je demokracia v praxi, ktorú Európsky parlament zosobňuje už vyše 70 rokov. Pripravili sme si pre vás nabitý program plný aktivít pre všetky vekové kategórie. Čakajú na vás diskusie, prezentácie, súťaže, talk show a dokonca i DJ. Podrobný program Dňa Európy v Košiciach je dostupný tu.

Pokračujeme 9. mája 2023 v bratislavskej Starej tržnici. Tu sa v infostánkoch dozviete všetko o členských krajinách a o príležitostiach, ktoré Európska únia svojím občanom ponúka. Novinkou je EdUtajner, bielo modrý kontajner so symbolmi aktuálneho Európskeho roka zručností. V ňom si môžete otestovať svoje vedomosti o EÚ. Na podujatí si môžete preveriť svoje digitálne zručnosti, zriadiť užívateľský účet v Europasse a hra Fakescape preskúša vaše kritické myslenie. Vrcholom tohtoročných osláv Dňa Európy bude večerný koncert Jany Kirschner. Podrobný program Dňa Európy v Bratislave je dostupný tu.

Oslavy spoločne pripravili Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Európsky orgán práce, Európska investičná banka, Európsky fond regionálneho rozvoja a Stará tržnica.

Dokumenty na stiahnutie

Odporúčame