ED Nitra Aktivity

ED Nitra na CDP 2024 v Dvoroch nad Žitavou

V  stánku IZPI, ktorý  je hostiteľskou organizáciou ED Nitra, nájdete aj zamestnancov Národnej siete rozvoja vidieka SR a informačného centra o EÚ – Europe Direct Nitra.

Pri návšteve v stánku nájdete informačné materiály napr. o Strategickom pláne Spoločnej poľnohospodárskej politiky, ale taktiež informácie o Pôdohospodárskych znalostných a inovačných systémoch (AKIS), o možnostiach vzdelávania pracovníkov agrosektora, užitočné informácie o systéme pôdohospodárskeho poradenstva na Slovensku a mnohé ďalšie.

ED Nitra pripravilo leták o Systéme kvality potravín v EÚ a prinieslo ďalšie informačné brožúry, ktoré si mohli návštevníci výstavy odniesť. Zároveň boli oba dni zamestnanci ED Nitra k dispozícii a poskytovali informácie o aktuálnych témach, vrátane eurovolieb do Európskeho parlamentu. 

V prvý deň sa konala debata a predstavenie názorov  pozvaných kandidátov na europoslancov za  jednotlivé parlamentné strany. Zúčastnili sa jej minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč, ktorý zastupoval Katarínu Roth Neveďalovú zo strany Smer - sociálna demokracia,  súčasný predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja  Branislav Becík za stranu Hlas - sociálna demokracia, za stranu Progresívne Slovensko bola prítomná  Vanda Rogovská a SaS zastupoval  Miroslav Žiak.

V rámci nášho zapojenia do spoluorganizácie tohto významného poľnohospodárskeho podujatia, sme v spolupráci s partnermi pripravili pre študentov stredných odborných škôl špeciálne aktivity. Tieto aktivity im poskytli príležitosť zúčastniť sa na odborných diskusiách, po ktorých mali možnosť ukázať svoje vedomosti a vyjadriť svoje názory v kvíze. Ako motiváciu sme do súťaže venovali atraktívne ceny.

V neposlednom rade, v tomto roku sme v spolupráci s Roľníckymi novinami pripravili pre všetkých návštevníkov podujatia fotografickú súťaž o „Najkrajšiu fotku z CDP“.  

 

ED Nitra

Odporúčame